Haikuja toipumiselle

Ihmisille, jotka eivät ole mielenterveydellisten syiden takia aktiivisesti työelämässä ja joita uudet ilmaisukeinot kiinnostavat. Voit olla eläkkeellä, kuntoutustuella, työttömänä, sairauslomalla tai opiskelija

Tapahtuman yleistiedot

Missä ja milloin?

Verkossa. klo

Ilmoittautumisaika

, klo , klo

Osallistujia enintään

50

Järjestäjä

Mielenterveyden keskusliitto ry

Lisätietoja

Nina Tuittu 040 723 8682, nina.tuittu@mtkl.fi tai Kaika Toivanen 040 867 3748, kaika.toivanen@mtkl.fi

Kuvaus

Miten saisit kiinni hetkestä? Onnistuisiko se pysähtymällä hetkeksi kirjoittamisen äärelle?

Työpajassa opetellaan haikujen kirjoittamista. Haikun kirjoittaminen tarjoaa mahdollisuuden elää ja kokea tätä hetkeä. Haikussa tärkeintä onkin hetki – ei runo.

Opetellaan kirjoittamaan kokemuksista ja tunteista muutamalla lyhyellä sanalla.
Sinun ei tarvitse olla valmis kirjoittaja. Parasta onkin, jos tulet mukaan avoimin ja aloittelijan mielin. Voit tulla mukaan myös vain viihtymään – verkkotyöpajassa saat olla turvallisesti omien rajojesi äärellä tai niitä muuttaen.

Varaa työpajaan mukaan kynä ja paperia.


Paikka: Teams
Ajankohta:  19.5.
Kellonaika: 13.00-14.30

Ohjaaja: Nina Tuittu ja Kaika Toivanen, Mielenterveyden keskusliitto
Kenelle: Ihmisille, jotka eivät ole mielenterveydellisten syiden takia aktiivisesti työelämässä ja joita uudet ilmaisukeinot kiinnostavat. Voit olla eläkkeellä, kuntoutustuella, työttömänä, sairauslomalla tai opiskelija.

Mukaan mahtuu: 50
Ilmoittaudu mukaan: 16.5. mennessä.

Mitä maksaa: Ei mitään!

Turvallisemman tilan periaatteet

Esite

Muita tapahtumia